Вівторок, 16.04.2024, 16:05

Головна » 2016 » Лютий » 10 » Бесіда "Правила поводження на льоду"
Бесіда "Правила поводження на льоду"

Правила поведінки на льоду.

Давайте розглянемо різні ситуації і як би ви повелися, якби з вами таке трапилося.

Ситуація 1

З вами на вулиці намагається заговорити п’яна людина. Ваші дії.

Ситуація 2

Незнайома людина підійшла до вас на вулиці і сказала, що вона працює з вашими батьками і цей незнайомець за проханням ваших хоче забрати вас додому. Що ви будете робити?

Ситуація 3

Незнайомець переслідує або намагається вас затримати. Ваші дії?

Ситуація 4

Незнайомець намагається заштовхнути вас в машину. Що ви будете робити?

Висновок

• Ви зможете гідно і мужньо захистити себе в різних ситуаціях

Як чудово пронестись з гірки на лижах, пограти в хокей, сніжки, покататись на ковзанах. Це дійсно прекрасно, але разом з тим кожна розвага несе з собою загрозу здоров’ю, а то й життю. Мало знати правила безпеки, їх треба ще й виконувати.

Отже, на сьогоднішньому уроці ми будемо говорити про те, як зробити ваш відпочинок взимку безпечним. Навчимося правильно поводити себе в надзвичайних ситуаціях.

Зимова краса приваблива по своєму, але забувати про свою безпеку не потрібно. Якщо людина довго перебуває на морозі, вона може постраждати від обмороження. Найчастіше обморожуються відкриті ділянки тіла: руки, ноги, вуха, ніс. Причому обморожені ділянки біліють, потім синіють, людина втрачає чутливість. Такій людині потрібна допомога. Насамперед треба розтерти обморожені місця м’якенькою тканиною. Або руками змоченими в спирт до почервоніння. Зробити ванну з теплою водою, дати гарячого чаю, кави чи молока. Ні в якому разі не можна розтирати снігом, жиром чи мазями.

• Що відбувається з водою в зимову пору року?
  • Чи відомо вам скільки льоду на планеті?
  • Майже десята частина планети постійно вкрита льодом. Загальна його кількість, що міститься в льодовиках, айсбергах, снігових заметах становить дуже велику кількість тонн. Якщо цей лід рівномірно розподілити по поверхні земної кулі, то його товщина становить близько 50 метрів.

Наше щастя, що майже всі льодовики знаходяться в Антарктиді. Найтовстіший лід має більше 4 км. Мешканці півночі з нього будують житло. Дивно, але в таких житлах тепло, сухо й затишно.

Коли настає зима, всі водойми, ніби ковдрою, вкриваються льодом. Лід захищає мешканців водойм, рятує їм життя. Але лід може бути і небезпечним.

• Коли він може бути небезпечним?
  • Яких правил потрібно дотримуватися, щоб ступити на лід?

Настав час практично показати ваші дії в різних ситуаціях. Дві групи підготують інформацію, а дві розігрують діалог на задану тему. Кожній групі будуть роздані пам’ятки для підготовки.

1 група

Як потрібно поводити себе взимку?

2 група

Людина потрапила під лід. Поблизу нікого не має. Як людина буде сама себе рятувати?

3 група

Ви зустріли друга з обмороженими руками. Як ви будете йому допомагати? Розіграйте діалог.

4 група

Ви побачили як ваш товариш впав під лід. Як ви будете його рятувати?

Щоб перевірити чого ви навчилися на уроці, проведем тестування.

Тести

1. Який одяг вибрати для прогулянок взимку?

А) теплий великий;

Б) теплий короткий;

В) теплий зручний.

2. Щоб під час ожеледі не впасти дорогою до школи потрібно:

А) не піти до школи;

Б) вийти раніше, щоб не квапитися;

В) пересуватися на колінах.

3. При обморожені потрібно:

А) розтерти пошкоджене місце снігом;

Б) змастити жиром;

В) розтерти м’якою тканиною до почервоніння.

4. Як потрібно надавати допомогу людині, яка провалилася під лід?

А) підбігти до людини і простягнути руку;

Б) треба підповзти і простягнути людині палку, пояс чи мотузку;

В) злякатися і втекти.

Категорія: Навчально-виховна робота | Переглядів: 489 | Додав: Вадим | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2016  »