Четвер, 25.04.2024, 03:48

Головна » 2013 » Жовтень » 16 » Аналіз роботи шкільного методичного об'єднання вчителів природничо-математичного циклу за 2012 - 2013 навчальний рік

Аналіз роботи шкільного методичного об'єднання вчителів природничо-математичного  циклу за 2012 - 2013 навчальний рік.

У минулому навчальному році педагоги, члени методичного об'єднання вчителів природничо-математичного циклу працювали над методичною темою "Роль предметів природничо-математичного циклу у формуванні особистісно орієнтованої моделі випускника школи, спланували чотири і провели шість засідань ШМО. На цих засіданнях розглядалася робота вчителів за різними напрямками з метою реалізації методичної теми школи: "Особистісно орієнтована модель випускника” :

- "Співпраця вчителя і учня у створенні екологічних проектів (вчитель Путінцева А.І.)

-  "Інтерактивні принципи і підходи до організації навчально –пізнавальної діяльності учнів на уроках математики ( вчитель Кострова В.М.)

- "Метод проблемного викладання навчального матеріалу  на уроках фізики (вчитель Конотоп Л.В.)

- "Роль фізичного експерименту у процесі навчання фізики ( вчитель Орлова Л.Г.)

- "Проекти на уроках фізики " ( вчитель Токар С.Г.)

- "Використання інформаційних  компютерних технологій на уроках географії” (вчитель Боярська С.Г.)

Реалізація методичної теми накреслила коло завдань:

-    вдосконалення педагогічної майстерності вчителів;

-         створення належних умов для формування основних компетентностей;

-         використання інноваційних технологій навчання;

-         активна підготовка учнів старших класів до здачі ДПА  та ЗНО.

Вчителі  МО  опрацювали інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення предметів природничо-математичного циклу в 2012 - 2013 н. р.

Вчителі методичного обєднання регулярно поповнюють методичний фонд своїх кабінетів (№№17, 18, 20,27, 9, 44,30 каб.).

Члени методичного об'єднання організували і провели предметні тижні, які пройшли згідно річного плану школи.

На методичних об'єднаннях вчителів природничо-математичного

циклу було затверджено плани проведення тижнів.

Протягом 2012 - 2013 н. р. вчителями  методичного об'єднання була проведена така робота з обдарованими та здібними учнями:

1)  Залучили учнів 5-11 класів до участі у шкільних предметних олімпіадах з предметів природничо-математичного циклу

2)           Організували роботу по підготовці переможців шкільних олімпіад до участі у II турі предметних олімпіад:

3)         Взяли участь у районних предметних олімпіадах з такими результатами:

Цибулько О. (11 кл.)-  I місце з біології та II місце з хімії ( вчитель   Путінцева  А.І.)

Рєпко А. (6 КЛ) – ІІ місце з математики,  Цибулько О. (11 кл) – ІІІ місце з фізики.

4) Організували роботу по підготовці учнів до участі у Міжнародному  математичному конкурсі "Кенгуру - 2013" та у Всеукраїнському природничому конкурсі " Колосок ".

У міжнародному  математичному конкурсі "Кенгуру - 2013" взяли участь 16 учнів школи, з них 6 учнів мають добрий результат.

25 учнів стали учасниками Всеукраїнського природничого конкурсу "Колосок , з них 10 учнів стали володарями "срібного колоска.

Однак поряд з позитивними результатами в роботі ШМО є ряд недоліків:

·                недостатнє оснащення кабінетів,

·                спостерігається зниження інтересу учнів до навчання,

·                недостатньо була організована робота з обдарованими дітьми.

Тому  в наступному році необхідно:

·        залучити практичного психолога до діагностики математично обдарованих дітей,

·        систематично вивчати та впроваджувати у практику досягнення психолого-педагогічної науки, педагогічного досвіду,

·        вдосконалювати форми і методи роботи з обдарованими дітьми.

Категорія: Навчально-виховна робота | Переглядів: 771 | Додав: koviahy | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2013  »